Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz

Adres: plac Kościelny 1, 59-623 Lubomierz, Polska.
Telefon: 757833547.
Strona internetowa: parafialubomierz.pl.
Specjalności: Kościół katolicki, Atrakcja turystyczna.
Inne ważne informacje: Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 217 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu – to miejsce, które wart jest odwiedzenia. Jest to kościół katolicki oraz atrakcja turystyczna, położona w samym centrum miasta Lubomierz, na placu Kościelnym 1.

Kościół ten zbudowany został w stylu gotyckim w XIV wieku i jest jednym z najstarszych kościołów w regionie. We wnętrzu można podziwiać piękne freski oraz ołtarz główny z XVII wieku. Kościół jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach, co czyni go przyjaznym dla wszystkich gości.

Na stronie internetowej parafialubomierz.pl można znaleźć wszelkie informacje na temat godzin mszy oraz innych wydarzeń organizowanych w kościele. Można też znaleźć tam kontakt do parafii oraz możliwość zapisania się na listę mailingową, aby być na bieżąco z wszystkimi nowościami.

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu ma na swoim koncie 217 recenzji na Google My Business, z czego średnia opinia wynosi 4.6/5. To świadczy o wysokiej jakości usług oferowanych przez parafię oraz o dużym zadowoleniu wiernych i turystów.

Czynniki te czynią Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu miejscem, które warto odwiedzić. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz modlić się oraz podziwiać piękno historii i sztuki, to ten kościół jest idealnym wyborem. Polecamy zaplanowanie wizyty oraz odwiedzenie strony internetowej, aby być na bieżąco z wszystkimi informacjami. Nie zapomnij też zapisać się na listę mailingową, aby nie przegapić żadnych wydarzeń. Zapraszamy do kontaktu przez stronę internetową parafii.

Recenzje dla Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
Katarzyna Zeh
5/5

Perła wśród zabytków, nieodkryty diament! Zwiedzanie z panem Zbigniewem czysta przyjemność! Ilość wiedzy i cymesików warta poświęconego czasu.
Dla katolików powinno być miejscem wielkiego kultu - 2 relikwie całocielne (nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce) oraz relikwie 7 apostołów, ornaty 3 i 4 częściowe sprzed 300lat!!!
Polecam!!!

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
Adam Grzebielichowski
5/5

Piękny, historyczny i pod wieloma względami jedyny taki kościół w Europie, a może nawet na świecie.
Można tutaj zobaczyć relikwie pierwszego stopnia wielu świętych. Do tego mnóstwo zabytkowych dzieł wielu artystów.

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
Piotr S.
5/5

Będąc w okolicach koniecznie należy odwiedzić ten Kościół. Większość turystów trafia do Lubomierza zapewne ze względu na Samych Swoich, a to tak naprawdę ta świątynia jest skarbem miasteczka. Piękne zabytkowe wnętrze, dużo obrazów, rzeźb i relikwii świętych.

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
xami cat
5/5

Zespół budynków klasztoru sióstr Benedyktynek-składa się z kompleksu zabudowań samego klasztoru oraz kościoła, a także z budynków służebnych stanowiących imponujący i zwarty kompleks budynków, pomimo nierozerwalnej ciągłości poszczególnych skrzydeł dobrze od zewnątrz czytelny. Część gotycka, wtopiona w mury najbliższe prezbiterium kościoła, od strony zewnętrznej jest niedostrzegalna, a klasycystyczne skrzydła południowe, tworzące w podkowę ujęty dziedziniec zewnętrzny swym charakterem dostosowują się do barokowego wystroju pozostałych elewacji.

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
Norbert Nowak
5/5

Potężna fasada kościoła. Bardzo zdobna z dużymi figurami na szczycie. W środku bardzo bogato zdobiony.

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
Iza Bella
5/5

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa w Lubomierzu to piękny sakralny obiekt znajdujący się w najwyższym punkcie Lubomierza. Pierwsze wzmianki sięgają XIII wieku, kiedy to książę jaworski Henryk IV zgodził się na budowę świątyni i klasztoru Benedyktynek. Fundatorem kościoła była Jutta von Liebenthala. Lubomierz pod rządami sióstr Benedyktynek otrzymał w 1291 roku prawa miejskie z rąk księcia świdnickiego Bolka I. Podczas wielkiego pożaru w XV wieku część miasta wraz z drewnianym kościołem spłonęła. Niebawem jednak postawiono nową gotycką, murowaną świątynię. Ona również spłonęła w1688 roku, jednak ostała się wieża i kawałek murów prezbiterium. W latach 1727-1730 przy wykorzystaniu pozostałych spalonych elementów, zbudowano nowy kościół, który przetrwał do naszych czasów. W 1810 roku po sekularyzacji klasztor sióstr Benedyktynek został rozwiązany. Od 1845 do 1946 roku do kościoła wprowadzają się siostry Urszulanki.

Do Lubomierza pojechałam,aby zwiedzić Muzeum Kargula i Pawlaka.
Ale wracając zapamiętam nie muzeum a przepiękny kościół.
Pana przewodnika można by tak słuchać i słuchać.
Niesamowita i historia i wspaniałe eksponaty, wnętrza.
Jestem bardzo zaskoczona taką perełką na skalé światową w tak małym mieście.
Mam nadzieję kościół będzie rozsławiony.

Ważna informacja
Za zgodą pana przewodnika podaję nr telefonu 781976549
Warto zadzwonić i umówić się na zwiedzanie kościoła.
Zobaczyć i posłuchać nie tylko obecną ,ale i dawną ciekawą historię dziejów.
Warto
Polecam

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
Grzegorz Szaliński
5/5

Piękna barokowa świątynia postawiona w latach 1727-1730 na zgliszczach stojącego tu wcześniej gotyckiego kościoła, który uległ zniszczeniu w pożarze w 1688 roku. Całe wyposażenie kościoła powstało pod kierunkiem jednego architekta - rzeźbiarza - Jana Józefa Friedricha, dzięki czemu wystrój świątyni jest stylistycznie jednorodny, dostarczając niezapomnianych wrażeń wzrokowych.

Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu - Lubomierz
Marcin Mazurczak
5/5

Miejsce fascynujące bogata i jeszcze nieodkryta w całości historia Zakonu Sióstr Benedyktynek i Urszulanek z początkami w XIV wieku.Kościół zachowany w oryginalnym stylu czeskiego baroku. Stanowi rzadkość zwłaszcza jeżeli chodzi o bogactwo sakralne np. szaty liturgiczne, architektura, zbiór relikwii. Zachęcam wszystkich do zwiedzania ,promowania tego miejsca bo atrakcja dostępna od niedawna. Dodatkowo Lubomierz to miejsce w którym nagrywano wiele filmów m.in. kultowy film Sami Swoi .Miasto jest na etepie zmian i rewitalizacji. Piękny Stary Rynek.Warto je wspierać i przywrócić na mapę atrakcji turystycznych.

Go up